Hacker Pschorr - Münchner Dunkel

HACKER PSCHORR Münchner Dunkel - tmavý 12° ležák z Mnichova, alk. 5,0%, láhev 0,5l, keramický patentní uzávěr

HP-Dunkel

Pivo je tmavě hnědočervené barvy s nižší špinavě bílou pěnou. Pěna krásně kroužkuje.
Ve vůni silně cítit pražený slad s příměsí karamelu a melasy. Spolu s těmito vůněmi přichází tóny kakaa a zemitosti, stejně jako dotek tmavého ovoce třešní a švestek. Chuť začíná příjemnou praženou a toastovou sladovou chutí smíchanou s trochou hnědého cukru, karamelu a karamelové sladkosti. Intenzívní chuť pražení nás provází po celou dobu. Ke konci je v chuti cítit příjemná zemitost a chmel. Tělo je středně silné, nasycenost střední. Celkově jde o krásně vyvážený a příjemně pitelný tmavý ležák.
Pivo Hacker Pschorr Münchner Dunkel nakoupíte v degustační sadě "Bavorský mix".

O pivovaru Hacker Pschorr

Hacker-Pschorr je pivovar v bavorském Mnichově, který vznikl v roce 1972 sloučením pivovarů Hacker a Pschorr. Hacker byl založen roku 1417 na křížení ulic Sendlinger a Hackstraße, téměř sto let před přijetím zákona o čistotě piva Reinheitsgebot z roku 1516. Pivovar Hacker-Pschorr se od roku 1979 řadí do skupiny Paulaner.

Historie
Na konci 18. století koupil Joseph Pschorr (1770–1841) pivovar Hacker od svého tchána Petera-Paula Hackera. Následně založil další podnik na výrobu piva pod vlastním příjmením. Zřízeny byly také rozlehlé sklepy na Landsberger Strasse. Každý z jeho synů, Georg Pschorr (1798–1867) a Matthias Pschorr, získal do vlastnictví jeden ze dvou pivovarů. V roce 1972 došlo ke sloučení obou nezávislých podniků za vzniku značky Hacker-Pschorr a první výrobky s novým názvem se na trhu objevily o tři roky později. Roku 1979 pivovar získal nového vlastníka Josefa Schorghubera, který jej koupil za 80 milionů marek a daný rok získal za sto milionů marek i pivovar Paulaner. V roce 1994 došlo k reorganizace společnosti za vzniku Paulaner Brauerei AG a Paulaner-Salvator Beteiligungs. Vlastní produkce Hacker-Pschorr byla roku 1998 ukončena a následně ji převzaly pivovary Paulaner. Nadále tak zůstala obchodní značka. Paulaner se řadí do skupiny Brau Holding International, představující společný podnik Schörghuber Unternehmensgruppe a Heinekenu.

Korunní princ Ludvík Bavorský při příležitosti svého mnichovského sňatku v roce 1810 pověřil vedoucího pivovaru Josefa Pschorra, aby v rámci oslav uvařil speciální pivo. Jednalo se o začátek pivních slavností Oktoberfest, které probíhají na pozemku darovaném Josefem Pschorrem.

Jako první mnichovský pivovar prodávají od roku 2007 celý svůj sortiment v lahvích s patentním uzávěrem.
Pivovar: Hacker-Pschorr Bräu GmbH, Ohlmüllerstr. 42, 81541 München, Německo.