Piva z pivovaru Weltenburger Kloster - Bavorsko

 

Vaření piva patří odnepaměti k jedněm ze zdrojů příjmů mnišských klášterů. Jmenujme zejména klášterní pivovary v Bavorsku, Rakousku, trapistická piva v Belgii a Nizozemí či dalších zemích, kde nebyla tradice vaření piva mnichy násilně přerušena. Na světě jsou desítky klášterních pivovarů, jen jeden z nich však může být nejstarší. Tímto pivovarem je klášter „Weltenburger Kloster“, kde se pivo vaří již od roku 1050, tedy téměř nepřetržite tisíc let! Pivovar spravuje Řád Benediktinů v nádherném areálu kláštera a barokního kostela, který je situován na prudkém záhybu Dunaje, tam, kde si silný proud řeky prořezává cestu kaňonem skal.

 

 

Pivovar má v sortimentu aktuálně desítku různých typů piv, my na naši prodejnu dovážíme Weltenburger Kloster Hefe-Weissbier Hell, tedy světlé kvasnicové pšeničné pivo.

 

Pivo je vařeno vedle pšeničného i z ječmenného sladu, obsah alkoholu je 5,4%. Vyznačuje se žluto-hnědou barvou, ve vůni a chuti převládá „květnatost“ kvasnic, jako všechny weizeny má čerstvou osvěžující chuť danou vysokým obsahem přírodního kysličníku uhličitého. Weissbier získal v roce 2008 prestižní zlatou medailli DLG – Německé zemědělské komory.

Klášterní pivovar Weltenburger je jedním z nejstarších pivovarů na světě, a tak nepřekvapí, že líbezný Barock Dunkel je nejstarším tmavým, nepřetržitě vařeným, pivem na světě.

 

Toto pivo Vám připraví opravdu hodnotný chuťový zážitek. Chuť je plná, zralá, sladově aromatická, jemně hořká a lehce nasládlá, jemně krémová. Vůně je silná a strhující, vybízející k napití. Barva tohoto nejstaršího tmavého piva je zářivě teple hnědá, jedním slovem jantarová. Barock Dunkel právem patří k největšm světovým pivům!

Navštivte webové stránky tohoto úžasného klášterního pivovaru a nechejte se v úvodním videu přepravit lodí do kláštera Weltenburger. Nechejte se houpat na vlnách v úzké soutěsce, kde se první ranní paprsky slunce odrážejí od rychle tekoucí hladiny řeky, která se zařezává do vysokých skalních štítů....

http://www.weltenburger.de/weltenburger.htm

Aktuality

19. 7. 2020

Teorie bečky

29. 3. 2017

Lednice aktuálně!

Čerstvé pivo z našich lednic ...

archív

TOPlist

 

Najdete nás také na: