Počet druhů piv se mění prakticky každý den. Čerstvé novinky jsou uvedeny vždy v aktualitách. Piva z Rakouska u nás můžete zakoupit v populárních dárkových balení a v krásných lahvích o objemu 1l-3l. Piva jsou zde rozděleny do dvou kategorií : "Tmavá, polotmavá a ochucená piva" a "Světlá piva".


Tmavá, polotmavá a ochucená piva:

 

Greiskirchner Radler 0,5L:

50% tradičního světlého piva řezaného s 50% kvalitní citrónové limonády.

 

 

 

 

 

 

 

Greiskirchner Weisse Dunkel 0,5L:

 

Pivo vařené dle bavorské receptury.

 

Tmavé, svrchně kvašené, nefiltrované, kvasnicové pšeničné pivo, výrazné silné chuti vařené z tmavého sladu, dle starobavorské tradice. Složení: voda, pšeničný slad, ječmenný slad, chmel, kvasnice. Obsah alkoholu: 5,1% obj.,12,2°.


 

Samichlaus 32° 0,33L:

Speciální černé pivo z Rakouska. Točí se 1x v roce na Mikuláše. S takto vysokou stupňovitostí se váže i velice výrazná a vyjmečná chuť. Obsah alkoholu: 14%.

 

 

 

 

 

Samichlaus Bier 32° 0,750L + 2 sklenice:

Speciální černé pivo z Rakouska. Točí se 1x v roce na Mikuláše. S takto vysokou stupňovitostí se váže i velice výrazná a vyjmečná chuť. Obsah alkoholu: 14%.Samichlauss Bier – 0,75l:

Speciální černé pivo z Rakouska. Točí se 1x v roce na Mikuláše. S takto vysokou stupňovitostí se váže i velice výrazná a vyjmečná chuť. Obsah alkoholu: 14%.


Samichlauss Bier - 3l:

 

Speciální černé pivo z Rakouska. Točí se 1x v roce na Mikuláše. S takto vysokou stupňovitostí se váže i velice výrazná a vyjmečná chuť. Obsah alkoholu: 14%.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nessie 0,33L:

 

Jedno z nejvíce úspěšných piv s přídavkem whisky. Své spotřebitele hned na první pohled uchvátí i vzledově. Obsah alkoholu: 5%.

 

 

 

Urbock 23° 0,33L:

Archivní polotmavé pivo. S vysokou stupňovitostí tohoto piva se váže také výraznější, příjemná a nezaměnitelná chuť. Obsah alkoholu: 9,6%.

 

 

 

 

 

Eggenberg Urbock 23 - 2l:

Eggenberg 23° džbán 2L

Archivní polotmavé pivo. S vysokou stupňovitostí tohoto piva se váže také výraznější a nezaměnitelná chuť. Obsah alkoholu: 9,6%

 

 

 

 

 

 

 

Eggenberg 23° džbán 2LEggenberg Festbock 16,2 – 1l

Archivní polotmavé pivo. S vysokou stupňovitostí tohoto piva se váže také výraznější a nezaměnitelná chuť. Obsah alkoholu: 9,6%.


Světlá piva

 

Grieskirchner Festbock 0,5l:

 

Světlé sváteční pivo. Obsah alkohou: 7,1%

 

 

 

 

 

 

 

Greiskirchner Export 0,5l:

 

Světlé pivo dortmundského typu vyráběné spodním kvašením, je chuťově plnější než plzeňské, ale ne tak sladké jako mnichovské světlé pivo. Obsah alkoholu: 5,4%.

 

 

 

 

Grieskirchner Märzen 0,5l:

 

Světlý ležák 12° s obsahem alkoholu 5%. Březen, který dal tomuto pivu název, býval poslední měsíc, kdy se dalo vařit pivo před nástupem jara a léta, tedy období, kdy je vzduch plný divokých kvasnic, které znemožňují řádné vaření piva. K výrobě březňáků se používaly kvalitnější suroviny, pivo bylo vařeno jako silné s vyšší stupňovitostí, díky tomu bylo dobře druhotně prokvašeno, což spolu s vyšší chmelnatostí zajišťovalo přirozenou ochranu před nákazou divokými kvasnicemi. Březňák býval poslední velkou várkou piva a vydržel až do konce září (proto se toto pivo pije také na Oktoberfestu). V Německu se tradice vaření piva březňák udržela dodnes v původní podobě. V Rakousku se tento typ piva znamenitě ujal jako silné prémiové pivo plzeňského typu a vaří ho zde desítky pivovarů po celý rok.

Grieskirchner Pils 0,5l:

 

Světlý ležák plzeňského typu s obsahem alkoholu 4,8%.

 

 

 

 

 

Greiskirchner Weisse 0,5L:

Pivo vařené dle bavorské receptury. Světlé, svrchně kvašené, nefiltrované, kvasnicové pšeničné pivo. Pivo pro všechny, kdo umí ocenit excelentní Weissbier. Složení: voda, pšeničný slad, ječmenný slad, chmel, kvasnice. Obsah alkoholu: 5,1% obj.,12,2°

 

 

 

 

 

Kapsreiter Hopfenkrone (chmelová koruna) 0,5L:

 

Rozvité květy chmelových šišek jsou během vaření piva harmonicky rozpuštěny, slity a utopeny s ječmenným sladem, se kterým tvoří dokonalé splynutí chmelového aroma a chuti s chutí a buketem sladu.

 

Když o letních nedělích svolávají zvony k rannímu doušku, je čas posedět pod rozkvetlou korunou stromu a vychutnat si žejdlík vybrané pivní speciality. Vysoce hodnotný slad, ušlechtilý chmel a průzračně čistá pramenitá voda povyšují toto pivo na excelentní chmelovou specialitu plzeňského typu. Toto pivo má od všecho něco, ale ne málo! Stoleté umění sládků starobylého pivovaru Kapsreiter má    svoji pomyslnou korunu, která dala pivu svůj název – Hopfenkrone.

Kapsreiter - Landbier hell 0,5L:

 

Toto pivo charakterizuje vyladěná chuť sladů, pivo bylo vyznamenáno v roce 2009 Zlatou medailí Německé zemědělské komory DLG. Ocenění Německé zemědělské komory DLG patří světově k nejnáročnějším testům piva s anonymními ochutnávkami, ročne se ho účastní stovky piv, trvá tři měsíce a pozornost je vedle chuti věnována i celé řadě kvalitativních ukazatelů, jakými jsou například dlouhodobá stabilita pěny a podobně. Této soutěže se mohou účastnit pouze pivovary vařící své pivo podle německého zákona o čistotě piva - Reinheitsgebot z roku 1516, tedy výhradně jen ze sladu, vody a chmele. Získání stříbrné medaile je důkazem umu místních sládků a nepřímo i kvality surovin, ze kterých je pivo vařeno. Nositelé tohoto ocenění mohou být právem na své výrobky pyšní, neboť tato piva patří mezi absolutní světovou špičku!

Kapsreiter Landbier Märzen (březňák) 0,5L:

 

Kapsreiter Landbier Märzen vyniká speciální sladovou kompozicí, plnou tělnatou a přesto jemnou chutí s výrazným hořkým dozníváním. Nejlepší suroviny a náročný způsob vaření jsou garanty nejlepšího chuťového zážitku. Toto pivo je chloubou malého rodinného pivovaru Kapsreiter.

 


 

 

Kapsreiter - Stadtbräu 0,5L:

 

Stadtbräu označují místní sládci jako mistrovský kus svého umění. Slad pro toto pivo vyrábí poslední a jediná bavorská sladovna, která připravuje pivo tradičním způsobem čeřením-filtrováním na přírodních humnech z tzv. „přední sladiny“. Jak je u pivovaru Kapsreiter zvykem jsou piva ozdobena krásnou kreslenou etiketou s historickým motivem, výstavní jsou i pivní lahve s korunkovým uzávěrem.

 

 

 

 


Aktuality

19. 7. 2020

Teorie bečky

29. 3. 2017

Lednice aktuálně!

Čerstvé pivo z našich lednic ...

archív

TOPlist

 

Najdete nás také na: