Neformálním pivem měsíce prosince se v naší prodejně stalo výjimečné speciální tmavé pivo – Eliška. Toto pivo si oblíbili jak opravdoví pivní znalci, tak i široká veřejnost, díky čemuž se prosadilo na špici prodejnosti mezi dvacítkou tmavých a polotmavých piv, které nabízíme, ale bodovalo i v absolutním srovnání všech piv naší prodejny, kde poráželo zavedené značky světlých ležáků.

Měšťanský pivovar v Poličce o letošním adventu potěšil pivaře a připravil opravdovou specialitu. Eliška je pivo s průměrným extraktem 13,5° a obsahem alkoholu 5,8 %. Tmavá barva s plnou lahodnou chutí a sametově hustou pěnou, kde je díky užitým sladům ve vyváženém poměru karamelová nasládlost spolu s vyšší hořkostí, danou trojitým chmelením nejjemnějšími žateckými chmely. A právě fakt, že toto tmavé pivo nemá primárně sladkou chuť našel mezi zkušenými pivaři ocenění.

Hlavní kvašení piva proběhlo, jako u jiných piv tohoto pivovaru, na otevřené spilce, doba ležení v opukovém sklepě přesáhla 150 dní, aby chuťové nuance byly v dokonalé harmonii. Jako tradičně je i toto poličské pivo nepasterizované. Historicky první várka byla uvařena v omezeném množství 110 hl. V Brně bylo vedle naší prodejny toto pivo nabízeno jako točené i v celé řadě restaurací, kde také vzbudilo velký ohlas.

Každá degustace je naprosto individuální záležitostí, ale náš tým může potvrdit, že toto pivo patří k absolutní špičce mezi českými tmavými pivy a může směle konkurovat takovým jménům jako je černá Flekovská třináctka!

S nabídkou tohoto piva opět počítáme v období před Velikonocemi, kdy bude dle vyjádření zástupců pivovaru připravena další várka tohoto speciálu. Do této doby Vám můžeme nabídnout na prodejně tři světlé poličské ležáky: 10° - Hradební světlé výčepní pivo, 11° - Otakar – světlý ležák a 12° Záviš, a 10° Hradební – tmavé výčepní pivo.

Aktuality

19. 7. 2020

Teorie bečky

29. 3. 2017

Lednice aktuálně!

Čerstvé pivo z našich lednic ...

archív

TOPlist

 

Najdete nás také na: